Зимівля бджіл

Зима у бджільництві - це особливий період у житті бджіл і випробування для бджоляра.

Бджоли пристосувалися переносити в природних умовах суворі зими без допомоги людини і тільки голод або хвороби призводять до загибелі бджолиних сімей у цей період.

Нормальною зимівлею вважають таку, при якій бджоли знаходяться в спокійному стані і споживають найменшу кількість корму. Тоді бджолині родини виходять до весни сильними, здоровими, маючи незначний природний «підмор». Ці показники можуть бути досягнуті в результаті своєчасної та хорошої підготовки сімей до зими, правильного утримання бджіл і догляду за ними протягом зимівлі.

Для збереження бджолиних сімей не тільки в кількісному, але і в якісному відношенні, бджолярі створюють оптимальні умови для їх зимівлі.

В Україні існує два способи зимівлі бджіл: в зимівниках (пристосованих холодних приміщеннях), або на волі. Який саме спосіб використовувати визначають, в залежності від умов і можливостей зони де знаходиться пасіка. Якщо пасічник домігся того, що сім'ї складаються переважно з молодих бджіл, а також якщо пасіка достатньо забезпечена доброякісними кормами, що знаходяться у правильно зібраних гніздах, то цим створена основа доброї зимівлі будь-яким способом. І все ж зимівля бджіл надворі і в зимівнику має певні відмінності та особливості.

Досвідчені пасічники по звуку, що виходить із зимуючого клубу бджіл, визначають стан сім'ї і можливі проблеми. Наприклад, рівний тихий гул говорить про благополучну зимівлю. Оскільки зими не стабільні, то необхідно постійно стежити за прогнозом погоди і, при необхідності, чистити сніг, щоб убезпечити можливий очисний обліт бджіл.

Незважаючи на нестабільну зиму, бджоли на пасіці компанії «Сан Бі Україна» зимують добре та затишно.

Повернутись
© 2014 SunBee All Rights Reserved.